Nacházíte se zde: Domov > Co nabízíme > Anhydritové potěry

Anhydritové potěry

Výhody anhydritových potěrů

  • rychlost a kvalita pokládky
  • možnost realizace v bytové a administrativní výstavbě
  • kratší celková doba pokládky – jedná se o samonivelační směs, kde je možno i v členitých prostorech aplikovat až 1000 m² denně
  • menši tloušťka podlahy = menší zatížení konstrukce
  • vysoká pevnost v tlaku za ohybu
  • vysoká požární odolnost
  • vysoká rovinatost
  • ideální varianta pro podlahové vytápěni

Ceny

Ceny jsou kalkulovány pro každý obchodní případ a jsou vždy závazné a neměnné.

Charakteristika

Systémy podlah

Anhydritový potěr je litá samonivelační směs na bázi síranu vápenatého (anhydritu), který plní funkci pojiva, plnivem je písek (maximální frakce 0–4), přísady (plastifikátory) a vody. Při vytvrzováni potěru dochází ke tvorbě krystalové struktury, kde se relativně velké a kompaktní krystaly mezi sebou celoplošně spojují a tak vzniká minimální množství dutých prostorů. Diky této struktuře dosahuji anhydritové potěry vysokých pevností (v tlaku min. 20 MPa, vtahu za ohybu min. 5 MPa) a z těchto důvodů je lze použít v malých tloušťkách bez jakéhokoliv dalšího vyztužení.

Použití

Kde lze použít:

Podlahy z anhydritového potěru slouží jako podkladní vrstvy pro montáž nášlapných vrstev (PVC, keramická dlažba, koberce, plovoucí podlahy, parkety), pro vnitřní použití v bytové výstavbě, v kancelářských prostorech, ve veřejných stavbách, ve školách, nemocnicích, tělocvičnách atd. ‚ s maximálním provozním zatížením 750 kg/m². Možno použít i do koupelen a WC za předpokladu dodržení příslušných opatření (hydroizolace).

Anhydritový potěr nelze použít v exteriéru a v trvale mokrých provozech. Síran vápenatý není hydraulické pojivo a nesmí být trvale vystaven vlhkosti. Za vlhka klesá pevnost podlah až o 50 % původní hodnoty. Pokud však podlaha opět vyschne bez mechanického poškození, dosáhne opět původní pevnosti před provlhčením.

Technický popis a údaje

Výroba a doprava

Naše firma pracuje s anhydritem, který se míchá na betonárkách jako hotový produkt a transport na místo určení probíhá pomocí autodomíchávačů. Směsi se přímo na místo určeni dále dopravují pomocí šnekového čerpadla s dálkovým ovládáním. Směs je možno čerpat na vzdálenost 180 metrů a do výšky 80 metrů. Na místě není nutná přípojka elektrické energie.

Způsob aplikace

Realizace těchto podlah probíhá převážně formou dodávky na klíč, kdy si samí připravíme podkladní vrstvy, včetně kročejových a tepelných izolaci. V dnešní době ještě nedokážeme realizovat práce včetně podlahového vytápění, ale úzce spolupracujeme s dodavateli těchto prací. Anhydritová směs je samonivelační a proto je pokládána s vysokou přesností s maximální odchylkou ± 2 mm. Při realizaci lze pomocí speciálních prvků rozdělit i různé výškové úrovně.

Naše firma disponuje kapacitou tří čet o denním výkonu až 3000 m².

Obchodní a dodavatelské údaje

Dodací lhůta:
dle potřeb zákazníka Denní výkon: až 3000m²
Záruční lhůty:
12–90 měsíců
Montáž:
vlastni vyškoleni specialisté, pokládka vlastními čerpadly
Rozsah prací:
návrhy skladeb podlahových vrstev, provedení kompletních podkladních vrstev, kontrolní zaměřeni podloží, dodávka veškerého materiálu na stavbu, dokončená montáž připravená k převzetí
Požadavky na stavební připravenost:
dle sjednaného rozsahu prací
Certifikace:
podle DIN a ČSN
Kontrolní a zkušební činnost:
akreditovaná zkušebna Qualiform


HT Floor Průmyslové podlahy on Facebook

Novinky

Ke stažení   GDPRKontakt

HT Floor EU s.r.o.
Ríšova 2
64100 Brno
Tel: +420 546422611 - 16
E-mail: info@htfloor.cz


Sponzoring

HC Kometa Brno
HT Group Racing Team